Оголошується конкурс для осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в Антитерористичній Операції та Операції Об’єднаних Сил, на участь у стипендійній програмі навчання на магістерських програмах НаУКМА.

За результатами конкурсу будуть обрані кандидати, яким буде надано фінансову допомогу у розмірі вартості навчання на магістерській програмі НаУКМА за договором (контрактом). Кількість ветеранів, які отримають стипендію вирішується засновниками стипендії безпосередньо після співбесід з претендентами в залежності від розміру стипендійного фонду й вартості навчання на магістерських програмах. Додатково буде прийматися рішення про надання щомісячної стипендії у розмірі 1300 грн на час навчання, але не більше 10 місяців протягом одного навчального року.

Критерії участі у конкурсі та вимоги до кандидатів.

Обов’язкові:

• успішний вступ у 2020 році на магістерську програму НаУКМА на контрактній основі (перелік магістерських програм та умови вступу можна знайти за посиланням);
  • наявність статусу учасника бойових дій або, за його відсутності, підтвердження від командування та двох побратимів про участь у бойових діях із зазначенням конкретних дат та місць дислокації;
  • зобов’язання після закінчення навчання працювати як мінімум один рік за отриманою спеціальністю.

Бажані:

• відсутність диплома магістра або диплом, отриманий більше, ніж 5 років тому;
  • кандидат не брав раніше участі у подібних програмах;
  • активна громадська діяльність.

Відбір кандидатів відбуватиметься у два тури:

1) конкурс за результатами заявок;

2) співбесіда з конкурсною комісією.

Щоб взяти участь у конкурсі потрібно:

1. Пройти вступні випробування на магістерські програми НаУКМА згідно з умовами вступу 2020 року.
  2. До 24 серпня подати он-лайн заявку для участі у конкурсі, яка включає мотиваційний лист та підтверджуючі документи:

а) підтвердження статусу учасника бойових дій або

б) у разі відсутності статусу УБД, підтвердження від командування (лист з печаткою організації та контактами) та листи від двох побратимів (з контактами) про участь у бойових діях із зазначенням конкретних дат та місць дислокації.

1. 3 вересня  – кандидатам, запрошеним на співбесіду, з’явитись особисто на засідання конкурсної комісії. Про місце буде повідомлено додатково. В окремих випадках можливо пройти співбесіду онлайн.

Конкурсна комісія залишає за собою право не пояснювати результати відбору. Рішення про кількість студентів, які отримають стипендію приймають засновники за результатами конкурсу.

Із запитаннями звертатися:

• щодо проведення конкурсу на стипендію – yaroslav@razomforukraine.org у темі листування вказувати «Ветеранська стипендія»;
  • щодо умов вступу в НаУКМА – vstup@ukma.edu.ua,

тел. (044) 425-60-22, 063-338-72-77.

Ветеранська стипендія імені Богдана Радченка
заснована 2018 року. Названа у пам’ять Богдана Радченка – студента КМА першого набору, журналіста, активного учасника Революції Гідності, який добровольцем пішов на Схід і загинув у 2016 році.

Ініціаторки програми – випускниці НаУКМА: Марія Берлінська та Люба Шипович.

Засновники:  Razom for Ukraine, Невидимий Батальйон / Invisible Battalion, ГО  «Інститут гендерних програм», Kyiv Mohyla Foundation of America

Наразі стипендіатами є 9 учасників АТО, які навчаються на магістерських програмах у НаУКМА та КШЕ.

Дізнатися більше про програму та як долучитися до фінансування :