Історія та сьогодення

Національний університет «Києво-Могилянська академія», який весь світ знає як Могилянку – найперший український університет. У різних сенсах цього слова.

 

 1. Могилянка – найстаріший університет України, заснований 1615 року. Серед її засновників та фундаторів – святий митрополит Петро Могила, свята Галшка Гулевичівна, гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний. Серед її випускників – гетьмани Іван Мазепа та Павло Полуботок, архітектор Іван Григорович-Барський, письменник Іван Нечуй-Левицький. Вступивши до КМА, ви приєднуєтесь до цієї спільноти. Від цього захоплює подих, чи не так? 
 2. Могилянка була і є першим по-справжньому європейським університетом на українських теренах, збудованим (у 17 ст.) та відродженим (у 1992 р.) за кращими освітніми зразками свого часу. Всі освітні інновації, впроваджені у незалежній Україні, ініційовані та апробовані могилянцями. Тому, вступаючи до Могилянки, ви можете бути впевненими, що рівень навчання та викладання тут – європейський. 
 3. Могилянка завжди була відкрита світові і добре вписана у світовий освітній та науковий простір. У 17 ст. могилянці їздили на навчання до Болоньї та Оксфорду. У 21 ст. ми маємо сотні партнерських університетів та програм, які дозволяють нашим студентам по програмам академічної мобільності навчатися та стажуватися у різних університетах світу. 

Зараз, у час війни, ми думаємо навіть не про перемогу – на нашу перемогу Могилянка та могилянці невтомно працюють. Ми думаємо про те, як будемо розбудовувати процвітаючу, заможну, демократичну Україну після перемоги. 

Тому ми готуємо не просто висококласних фахівців у різних галузях, за якими невтомно і безупинно «полюють» роботодавці))). Ми готуємо провідників, здатних таку країну збудувати; лідерів, спроможних згуртовувати і мотивувати потужні команди, генерувати інноваційні ідеї і втілювати їх.

Над цим завданням працює вся спільнота Могилянки – викладачі, студенти, співробітники, випускники.  

Хочете бути частиною цього амбітного проєкту?

Приєднуйтесь! 

Сьогодні КМА – це: 

 • 6 факультетів, які пропонують 27 бакалаврських і 36 магістерських програм 
 • Докторська школа КМА (PhD) пропонує 16 освітньо-наукових програм третього (наукового) рівня вищої освіти 
 • Києво-Могилянська бізнес-школа (kmbs) 
 • 27 наукових центрів і лабораторій 
 • близько 40 студентських організацій  
 • партнер 120 університетів у 35 країнах світу і член Європейської Асоціації університетів 
 • університетське містечко розташоване на  автентичній території Києво-Могилянської академії 
 • могилянська спільнота – включає в себе студентів, викладачів, працівників, випускників, партнерів і друзів Академії, які поділяють спільні цінності.  

 

МІСІЯ

Національний університет «Києво-Могилянська академія» є класичним університетом, що створює, зберігає та поширює знання у природничій, суспільній, гуманітарній і технічній наукових сферах. Могилянка – це спільнота, яка формує високоосвічену, національно свідому, чесну, небайдужу, творчу особистість, здатну незалежно мислити і відповідально діяти згідно з принципами добра та справедливості, для розвитку відкритого і демократичного суспільства. 

ВІЗІЯ 

КМА є лідером в інноваціях й активно впливає на майбутнє українського суспільства і держави. У КМА органічно поєднуються наукова діяльність, освітній процес і набуття практичних навичок найвищої якості. КМА є престижним, визнаним міжнародною академічною спільнотою, дослідницьким університетом. 

Цінності КМА, які поділяють могилянці, вкладаються щонайменше у 9 понять

             Могилянська спільнота 
             Особистість 
             Гуманізм 
 КреатИвність 
             Лідерство 
             Якість 
             Національна свідомість 
  ДемоКратія  
             Активна громадянська позиція

Більше інформації про історію та сучасність Академії, переваги навчання, наукову діяльність, студентське життя та могилянське культурне середовище КМА розміщено на основному сайті КМА www.ukma.edu.ua або в «Календарі-довіднику КМА» – щорічному спеціальному виданні для тих, хто вирішив поєднати своє життя з Могилянкою.  

Могилянка готує висококласних фахівців у різних галузях. Роботодавці високо цінують випускників КМА і починають «придивлятися/полювати» на них ще зі студентської лави. Випускники КМА – творчі та цілеспрямовані особистості, які не бояться брати відповідальність не тільки за власну долю, а й за долю всієї країни.