Студенти/студентки КМА мають змогу паралельно із навчанням отримати військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу на базі Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету оборони України імені  Івана Черняховського, а також на базі Національної академії Служби безпеки України за кошти фізичних осіб.

Кафедри військової підготовки здійснюють набір із числа громадян України, які здобувають вищу освіту не нижче ступеня бакалавра (починаючи з другого року навчання й пізніше) і є придатними до військової служби за станом здоров’я та морально.

Документи на військові кафедри студенти мають подавати самостійно. Повний перелік документів, вимоги та терміни подання визначені у правилах вступу відповідної кафедри.

У переліку документів, які потрібно подати під час вступу на військову кафедру, є довідка про придатність до військової служби. Для отримання такої довідки студент має звернутись до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату), де він перебуває на обліку, попередньо отримавши направлення від тієї військової кафедри, куди він має намір вступати.