113. Прикладна математика

Факультет інформатики
Кафедра математики
Магістр
Освітня програма: Прикладна математика

За допомогою цієї магістерської програми можна поглибити свої математичні знання та спеціалізуватися в математичному напрямку, який вас цікавить. Зокрема, напрямками навчання програми є застосування математики в IT-технологіях, природничих науках, зокрема біології, застосування математики в бізнесі та фінансах. У рамках програми працює сертифікатна програма «Аналіз даних», яка включає в собі три дисципліни з машинного навчання, за допомогою якого проводиться сучасна обробка і аналіз зображень, відео, побудова математичних прогнозів тощо. 

Навчальна програма складається з основних і вибіркових дисциплін.  

Основні дисципліни: 

 • Динамічні системи 
 • Комп’ютерний зір (Computer Vision) (англ. мова) 
 • Машинне навчання (Machine Learning) (англ. мова) 
 • Теорія складності алгоритмів 
 • Прикладна алгебра та теорія чисел 
 • Технологія чисельного моделювання 
 • Стохастична фінансова математика (Stochastic Financial Mathematics) (англ. мова) 
 • Нелінійні процеси та моделі 
 • Теорія оптимального керування 

 

Зокрема, сертифікатна програма «Аналіз даних» пропонує для вивчення такі курси: машинне навчання (Machine Learning), комп’ютерний зір (Computer Vision), навчання з підкріпленням (Reinforcement Learning). Випускники цієї програми вмітимуть проводити аналіз даних, застосовуючи методи статистичного аналізу і методи машинного навчання, а також знатимуть основні принципи, методи і задачі комп’ютерного зору та застосування їх на практиці. 

Випускники магістерської програми «Прикладна математика» добре підготовані для успішної кар’єри в академічних колах, IT-технологіях, бізнесі або на державній службі. Аналітичні навички випускників програми та навички вирішення проблем дають вирішальну перевагу в багатьох робочих ситуаціях, навіть там, де математичні знання можуть не здаватися актуальними.  

Потенційні кар’єри включають: 

 • Академічна кар’єра дослідника-математика та викладача 
 • Бізнес-аналітик, аналітик ризиків 
 • Статистик 
 • Аналітик ризиків 
 • Корпоративний або інституційний дослідник (зазвичай у технічному чи фінансовому середовищі) 

 

Результатом навчання на програмі є знання і розуміння основних концепцій, принципів, теорій різних розділів математики, оволодіння методами теорії динамічних систем, основними положеннями та методами прикладної алгебри і теорії оптимального керування.

Випускники програми вмітимуть співпрацювати з фахівцями з інших галузей з метою постановки задач і створення відповідної математичної моделі у відповідній галузі, запропонувати ефективний алгоритм розв’язання математичних задач та зробити оцінку його часової та просторової складності.

Також приділяється увага вмінню студентів вести дослідницьку діяльність, включаючи аналіз проблем, вибір способу й методів дослідження; вмінню оцінити якість результатів і розумінню різних інструментів та стратегій, що мають відношення до діагностування та аналізу різних типів складних управлінських проблем на рівні, що надасть можливість їх працевлаштування в наукових установах, здатність ефективно використовувати на практиці теоретичні концепції наукового менеджменту та ділового адміністрування.

Вислів випускників «Не бійтеся, що можливості обмежені. Ви обмежені лише тим, що можете придумати».

10
бюджетних місць
10
контрактних місць
34 тис. грн
річна вартість контракту
22 місяців
тривалість навчання

Переваги

Спільні проекти з IT-компаніями (Genesis та інші)

Залучення до викладання провідних практиків зі сфери IT та бізнесу

KMA – університет зі світовим ім’ям та рейтингом 174,04  серед вишів у сфері IT на 2020 рік https://dou.ua/lenta/articles/ukrainian-universities-2020/, що є 4-м місцем

Випускники добре підготовлені для успішної кар’єри в академічних колах, на державній службі або бізнес компаніях, як українських так і міжнародних

Сертифікатна програма «Аналіз даних»

Навчання в іноземних університетах за програмами мобільності

Конкурс

Прохідні бали у минулому році
123.2
на бюджет
100.0
на контракт

Навчальний план

Стипендії від грантодавців

Премія ім. Миколи Кравця

Об’єднаний студентський стипендіальний фонд

Стипендія родини Позняків

Стипендія ім. Богдана Радченка

Стипендії для абітурієнтів та студентів, що постраждали від війни

Контактна особа

Олійник Богдана Віталіївна

Координатор набору