Особливості вступу на навчання для здобуття ступеня бакалавр вступників пільгових категорій

Під час вступу для здобуття вищої освіти вступники пільгових категорій діють за наступним алгоритмом:

 

Відеоінструкція з реєстрації е-кабінету та подання заяв

 

Крок 1. Реєстрація електронного кабінету

з 01 липня відкривають електронний кабінет вступника на вебсайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти

 

Крок 2. Реєстрація права на вступ за пільгою

Для цього вступник або самостійно завантажує документ, що підтверджує право на пільгу, який наявний в державних електронних реєстрах, або звертається до Приймальної комісії будь-якого закладу вищої освіти (особисто або на е-пошту) і надає документи, які посвідчують пільгу. Відповідальний працівник Приймальної комісії вносить інформацію щодо пільги в базу ЄДЕБО.

Вступники з тимчасово окупованих та тимчасово непідконтрольних уряду територій України, які знаходяться на тих територіях або переселилися з них після 01 січня 2023 року, мають право вступати по квоті-2.

Якщо такі вступники не мали змоги зареєструватись та скласти національний мультипредметний тест (НМТ), вони можуть вступати за результатами співбесіди в закладі освіти. Такий вступник має пройти співбесіди з трьох предметів: два предмети обов’язкові — українська мова та математика, третій предмет на вибір вступника один із п’яти — або історія України, або іноземна мова, або біологія, або хімія, або фізика. Результати вступних співбесід дійсні тільки в тому університеті, де вони проводяться. Для вступу в інший університет має бути виконана аналогічна процедура.

Увага! Співбесіди проходять тільки ті вступники, які не мали змоги взяти участь у НМТ.

Вступники, які мають право на квоту-2 і склали національний мультипредметний тест, вступають за результатами НМТ по квоті-2.

 

Крок 3. Реєстрація на співбесіди

з 03 липня до 10 липня (до 18:00) вступник має зі свого особистого електронного кабінету зареєструватись на співбесіди для вступу в НаУКМА.

 

Крок 4. Участь у співбесідах

з 11 липня до 18 липня пройти співбесіди згідно із розкладом. В НаУКМА співбесіди з усіх предметів проводять в один день дистанційно в режимі онлайн із увімкненою камерою. Для проходження співбесід вступник має потурбуватись про наявність інтернету та засобів зв’язку.

 

Крок 5. Заяви на вступ

з 19 липня до 31 липня (до 18:00) вступник подає заяви на вступ зі свого особистого електронного кабінету, завантажуючи мотиваційний лист до кожної заяви. На місця державного замовлення можна подати 5 заяв із зазначенням пріоритетності, де 1 — це найвищий. На контракт можна подати до 15 заяв.

Право на спеціальні умови участі в конкурсному відборі на навчання для здобуття вищої освіти вступник зазначає в кожній заяві, що подається. Врахування права на спеціальні умови підтверджує заклад освіти, до якого подано заяву, на підставі документа, наявного у даних фізичної особи в ЄДЕБО (крок 2).

 

Крок 6. Виконання вимог до зарахування

05 серпня відбувається оприлюднення списку рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення.

з 05 серпня до 08 серпня вступник, який отримав рекомендацію до зарахування на державне замовлення (в особистому кабінеті вступника навпроти заяви буде стояти позначка «Рекомендовано бюджет»), має виконати вимоги до зарахування

Підставою для зарахування особи на навчання є:

  1. Підтвердження місця навчання в е-кабінеті;
  2. Виконання вимог до зарахування;
  3. Укладення договору про навчання (за участю батьків або законних представників — для неповнолітніх вступників).

Виконання вимог до зарахування — це подання до Приймальної комісії вступником особисто копій документів (з собою мати оригінали):

  1. Паспорт (2 копії), для ID-картки потрібні 2 копії витягу про місце проживання;
  2. Ідентифікаційний код (2 копії);
  3. Документ про освіту + додаток до нього (по одній копії);
  4. Результат НМТ/ЗНО (1 копія);
  5. Військово-обліковий документ (2 копії) — для вступників чоловічої статі;
  6. Фотокартки 3х4 см — 4 шт.

 

У разі неможливості особистої присутності вступник може надіслати копії документів, завірені особистим кваліфікованим електронним підписом (КЕП), на офіційну електронну пошту Приймальної комісії — vstup@ukma.edu.ua

Особи, місце проживання яких зареєстроване (задеклароване) на тимчасово окупованій території і які перебувають на ній, можуть укласти договір про навчання впродовж трьох місяців після початку навчання.