281. Публічне управління та адміністрування
Освітня програма: Суспільне і приватне врядування
Реформи місцевого самоврядування та державної служби внесли зміни до діяльності, розподілу повноважень та ресурсів на місцях. Отже, є потреба у кваліфікованих управлінцях та експертах для органів місцевого самоврядування, державної служби і громадянського суспільства.
Акцент програми спрямований на формування у студентів фахових компетентностей для управління розвитком громад, регіонів, держави в цілому, громадянського суспільства, налагодження багаторівневого врядування, пошуку та використання джерел фінансування для програм та проєктів розвитку з використанням кращих вітчизняних та зарубіжних практик суспільного і приватного врядування.
Особливостями освітньої програми є тісна співпраця з органами державної влади, зокрема, ЦООВ, органами місцевого самоврядування (сільськими, селищними, міськими, районними, обласними радами) та іншими організаціями суспільної сфери, що дозволяє вивчити та опанувати новітні технології належного врядування, зокрема шляхом: проходження виробничої практики в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, територіальних підрозділах центральних органів виконавчої влади, громадських об’єднаннях і організаціях, комунальних і державних підприємствах, міжнародних організаціях і представництвах тощо; орієнтація на вимоги замовників фахівців в особі органів державної влади, місцевого самоврядування, державних та приватних підприємств, громадських об’єднань; тісна співпраця з органами центральної влади, місцевого самоврядування (сільськими, селищними, міськими, районними, обласними радами) та іншими організаціями та установами; залучення відомих фахівців у сфері державного управління, місцевого самоврядування й неурядового сектору до навчального процесу.
Навчальні дисципліни розроблені з урахування вимог потенційних роботодавців та дозволять отримати фахові знання для подальшої роботи на державній службі чи службі в органах місцевого самоврядування. Перелік компетентностей, які є в основі дисциплін та практик, відповідає цінностям Європейського простору вищої освіти (10 принципів удосконалення процесу викладання та навчання), вимогам законів України (щодо наявності диплома бакалавра в кандидатів на посади державних службовців категорії «В» та службовців місцевого самоврядування); відповідає стандарту вищої освіти для спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Робочі місця передбачені в системі органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських об’єднаннях і організаціях, державних та приватних підприємствах, міжнародних організаціях і представництвах, як то: виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах чи обираються або затверджуються відповідною радою; посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України; посади сільського, селищного, міського голови, старости в порядку, встановленому Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»; керуючий справами (секретар) виконавчого комітету (апарату) місцевої ради; директор, перший заступник, заступник директора департаменту міської ради тощо.
Випускники програми зможуть також посідати робочі місця в інших органах системи державної влади, громадських об’єднаннях і організаціях, державних та приватних підприємствах, міжнародних організаціях та представництвах. Вибіркові дисципліни (54) розташовані таким чином, щоб студенти/-тки могли обрати будь-яку комбінацію дисциплін упродовж 4 років навчання за напрямами: Мова, Право, Управління, Місцеве самоврядування, Соціально-гуманітарний розвиток, Вирішення конфліктів і пост-конфліктне врегулювання, Мережі та цифрові технології, Лідерство та психологія управління, Адміністративний менеджмент, Основи підприємництва.
Усі штатні викладачі кафедри «Києво-Могилянська школа врядування» імені Андрія Мелешевича мають наукові ступені та вчені звання: 4 доктори наук з державного управління, 1 – кандидат наук з державного управління, 1 кандидат юридичних наук. За сумісництвом працюють доктори та кандидати юридичних, соціологічних, економічних наук, представники центральних органів державної влади та місцевого самоврядування.
Кафедра тісно співпрацює з українськими та міжнародними науковими школами, асоціаціями, фондами, зокрема: University Partnership for Pre-Service and In-Service Training in Government Communications; Oslo Metropolitan University. Києво-Могилянська школа врядування у 2020 р. стала переможцем конкурсу (1 місце) «Кращі практики впровадження освітніх інновацій у системі професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад» від Національного агентства України з питань державної служби (НАДС). Випускники – магістри з публічного управління та адміністрування працюють у центральних органах влади, органах місцевого самоврядування, в інститутах громадянського суспільства де реалізовують здобуті у навчанні вміння та навички у виробленні суспільної політики. Вони активно залучені до викладання дисциплін. Студентам програми «Суспільне та приватне врядування» будуть запропоновані вибіркові дисципліни, які викладаються представниками інших кафедр КМА.