Автоматизація та робототехніка стрімко розвиваються, і сфера їх застосування в майбутньому ставатиме тільки ширшою. Саме тому Факультет інформатики відкриває нову освітню програму для бакалаврів «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка».
Програма спрямована на підготовку фахівців двох типів: інженерів-проєктувальників та інженерів-розробників (sowftware engineers). Вже з першого року навчання однією з дисциплін є «Архітектура FPV-дронів», що надзвичайно важливо в нинішніх реаліях.
Унікальність освітньої програми полягає в тому, що студенти спочатку будуть намагатись виконати практичні задачі, а потім — перейдуть до теорії і шукатимуть відповіді на питання, що виникали під час практики. Вибір цієї спеціальності дозволить бути завжди затребуваним спеціалістом і готовим до будь-яких змін на ринку праці.
«Бакалаврська програма з робототехніки надзвичайно важлива для України зараз і буде актуальною впродовж багатьох років. Сучасний стан цієї галузі полягає в тому, що більшість фірм мають одного спеціаліста, навколо якого побудований весь бізнес, що є достатньо ризикованим. Ринку критично не вистачає інженерів, які здатні проєктувати нові рішення в галузі «розумного» — будинку, міста, автомобіля... На фронті ми також потребуємо нових рішень у тому, що стосується якості дронів та рухомих платформ, які будуть допомагати нашим військовим. Саме тому ми хочемо підготувати нових інженерів, які на десятиліття вперед будуть розвивати галузь», — зазначає декан Факультету інформатики НаУКМА Андрій Глибовець.
Більше про особливості програми
Над створенням і розробкою освітньої програми команда КМА працювали спільно з Факультетом прикладних наук УКУ.
📸 Фото: Олександра Глибовець