Мотиваційний лист при вступі для здобуття ступеня доктора філософії

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ МОТИВАЦІЙНИХ ЛИСТІВ 

І. Загальні положення

Подання мотиваційного листа є обов’язковою умовою для допуску вступника до участі у конкурсному відборі.  
Мотиваційний лист завантажується в електронний кабінет вступника під час подання заяви на участь в конкурсному відборі в електронній формі.  
Мотиваційний лист може подаватися в паперовій формі разом із заявою, що подається в паперовій формі у передбачених Порядком прийому випадках. 
Мотиваційний лист — викладена вступником письмово у довільній формі інформація про його особисту зацікавленість у вступі на певну освітню програму (спеціальність) Національного університету «Києво-Могилянська академія» та відповідні очікування, досягнення у навчанні та інших видах діяльності, власні сильні і слабкі сторони. 
Мотиваційний лист повинен відповідати формальним вимогам, що ставляться до ділових листів: бути зрозумілим і лаконічним (тільки важливі деталі, факти, цифри); мати чітку структуру (бажано розбивати текст на абзаци, кожний з яких має містити певні аргументи щодо вступу до НаУКМА). 

ІІ. Структура та зміст мотиваційного листа

У правому верхньому куті листа зазначаються відомості про адресата (назва закладу вищої освіти, спеціальність) та адресанта (прізвище, ім’я, по батькові, адреса для кореспонденції, електронна адреса, телефон).

Мотиваційний лист для вступу в Києво-Могилянську академію слід адресувати Голові Приймальної комісії, президентові Києво-Могилянської академії Сергію Квіту.

Вступ. У цій частині варто коротко пояснити, чому вступник обрав НаУКМА і як, на його думку, навчання сприятиме професійному розвитку і зростанню. 
Основна частина. Ця частина починається з другого абзацу мотиваційного листа та може складатися з двох-трьох абзаців. Її можна розпочати з характеристики професійних цілей вступника, описати що саме його цікавить в обраній освітній програмі та професії, ким він себе бачить після завершення навчання тощо. 
Вступнику потрібно описати: 
•    свої здобутки, що будуть корисними для навчання за фахом (участь у проектах і майстер-класах, володіння іноземними мовами та інше); 
•    здобуті знання та навички (сертифікати курсів), які допоможуть при навчанні на обраній спеціальності; 
•    навчання на підготовчих курсах НаУКМА; 
•    особливі здобутки з предметів, пов’язаних з обраним напрямом навчання тощо; 
•    участь у конкурсах, олімпіадах або МАН.

Заключна частина мотиваційного листа має бути представлена невеликим підсумком, який підтверджує впевненість/бажання вступника навчатися в НаУКМА. 
Обсяг мотиваційного листа має бути 1-2 сторінки формату А4 загальною кількістю до 5000 знаків. Мотиваційний лист має бути написаний українською мовою з дотриманням норм чинного правопису.

ІІІ. Критерії оцінювання

Основними критеріями оцінювання мотиваційного листа є: 
•    рівень мотивації щодо вступу до НаУКМА на відповідну спеціальність; 
•    рівень розуміння цілей та шляхів їх реалізації; 
•    рівень усвідомлення відповідності якостей вступника вимогам професії; 
•    лаконічність змісту, цілісність, логічність, послідовність викладу; 
•    оригінальність викладеного матеріалу; 
•    наявність структурних елементів мотиваційного листа.

Результатом оцінювання мотиваційних листів членами комісії є рейтингування у передбачених Правилами прийому випадках.

Рейтинг мотиваційного листа визначається колегіальним рішенням предметної комісії.

Подання апеляцій на результати рейтингування мотиваційних листів не передбачаються.