113. Прикладна математика

Факультет інформатики
Кафедра математики
Бакалавр
Освітня програма: Прикладна математика

Традиційно прикладна математика використовується для вирішення природничих задач, тобто у фізиці, хімії, біології, тощо. Проте з розвитком комп’ютерних технологій виникає все більша потреба у фахівцях, що можуть використовувати математичні знання в IT-технологіях. Це розробка алгоритмів, задачі проєктування, оптимізаційні задачі, теорія керування і, звичайно, аналіз даних.

Освітня програма «Прикладна математика» має на меті підготовку фахівців, які зможуть використовувати математику в різних професійних сферах людської діяльності, розробляти та досліджувати математичні та комп’ютерні моделі й алгоритми, створювати та використовувати відповідне програмне забезпечення.

Велику увагу в програмі приділяється базовим математичним дисциплінам: математичний аналіз, лінійна алгебра, теорія ймовірностей, математична статистика, диференційні рівняння. Крім традиційних дисциплін прикладної математики (рівняння математичної фізики, чисельні методи тощо), а також дисциплін, в яких розглядається математичне моделювання, у програмі передбачено дисципліни з програмування, аналізу даних, фінансової математики, захисту інформації.

Велика кількість вибіркових дисциплін дає змогу студентам вибрати напрям прикладної математики, який їм подобається найбільше: аналітику даних, застосування математики в IT-технологіях, фінансову математику, застосування математики в економічних моделях, захист інформації чи застосування математики в природничих науках. На основі бакалаврської програми «Прикладна математика» діє сертифікатна програма «Математичні основи машинного навчання». Для аналітики даних використовують два підходи: статистичні методи і методи машинного навчання. У сертифікатній програмі студенти вивчають 5 дисциплін і ознайомлюються з обома цими методами, основну увагу зосереджуючи на методах машинного навчання.

Участь студентів у програмах мобільності як у межах України, так і в університетах закордоном дозволяє студентам набути досвіду навчання в інших університетах, розширити світогляд, порівняти систему навчання в різних університетах. Гуртки кафедри математики для студентів дають змогу студентам ознайомлюватись із додатковими цікавими математичними темами та із сучасними математичними дослідженнями. Зустрічі з фахівцями-практиками і випускниками додають мотивації студентам та ознайомлюють із сучасними тенденціями прикладної математики.

39
бюджетних місць
44 тис. грн
річна вартість контракту
46 місяців
тривалість навчання

Переваги

Спеціальна фахова математична підготовка

Залучення до навчання провідних практиків

Широкий спектр вибіркових дисциплін, окрім математичних – програмування, статистика, аналіз даних

Співпраця з колегами як в Україні, так і закордоном, можливість участі в програмах мобільності (навчання за обміном в університетах інших країн)

Інформаційно-аналітичне забезпечення курсів з математики

Конкурс

Прохідні бали у минулому році
190.9
на бюджет
175.0
на контракт

Відеопрезентація

Додаткові презентаційні матеріали

Навчальний план

Нормативні дисципліни
Вибіркові дисципліни

Стипендії від грантодавців

Стипендія ім. Мирослава Осадчука

Об’єднаний студентський стипендіальний фонд

Стипендія Асоціації випускників НаУКМА

Стипендії Благодійного фонду «Повір у себе»

Стипендії для абітурієнтів та студентів, що постраждали від війни

Студентський Стипендіальний Фонд Юлії Корман для дівчат в ІТ

Контактна особа

Дуденко Маргарита Анатоліївна

Координатор набору