091. Біологія
Освітня програма: Молекулярна біологія
Метою освітньої програми є формування висококваліфікованого фахівця з молекулярної біології рівня магістра, конкурентоспроможного на світовому рівні та здатного знаходити і вирішувати проблеми у галузі своєї професійної діяльності в науково-дослідних установах, закладах освіти та виробництва.
Випускники нашої програми часто обирають наступний рівень освіти на програмах PhD, демонструючи при цьому здатність вступити на будь-яку програму з біології не лише в Україні, а й у країнах Європи. Ті випускники, які обрали у якості фахової діяльності профільні заклади виробництва та фірми, як правило, мають науковий ступінь і отримують схвальні відгуки від роботодавців.
За майже два роки навчання студенти мають можливість досягти всіх результатів навчання, передбачених державним стандартом для спеціальності «Біологія» магістерського рівня. До того ж нашою програмою формуються певні, специфічні саме для неї, результати навчання, які ми вважаємо суттєвими для формування фахівця сучасного рівня і які, на наш погляд, роблять наших випускників успішними в майбутній діяльності: «Вміти правильно оцінювати актуальність розвитку окремих наукових напрямків і бачити риси інноваційності», «Проявляти активну позицію у визначенні напрямків фахової діяльності, спираючись на здобуті фахові компетентності та знання у суміжних галузях», «Мати навички у складанні та реалізації наукових проєктів, як фундаментальних, так і прикладних», «Вільно володіти англійською мовою щодо спеціального контенту для усного спілкування та написання наукових текстів».
Дисципліни, які вивчають студенти, поділяються на нормативні, обов’язкові для вивчення, та вибіркові.
Вибіркові – це дисципліни, які студенти обирають, формуючи свої індивідуальні навчальні плани, адже студент на кожен рік складає власний план навчання. Вибіркові дисципліни є варіативною частиною плану і представлені двома частинами: професійно-орієнтовані дисципліни, які викладаються кафедрою біології, та дисципліни вільного вибору. Це дисципліни, що викладаються на будь-яких інших кафедрах нашого університету, на сертифікатних програмах. Вони можуть представляти будь-яку галузь знань і зовсім не мають бути прив’язані до спеціальності, яку вивчає студент.
До того ж, кожен студент має право на академічну мобільність і неформальну освіту. Це означає, що він може обрати курс для опанування в будь-якому іншому навчальному закладі, переважно за кордоном. А також можуть знайти бажаний курс он-лайн і прослухати його, реалізуючи своє право на неформальну освіту.
На програмі працюють над формуванням соціальних навичок студентів. Вони формуються під час проведення семінарських та лабораторних занять, під час роботи в лабораторіях науково-дослідних закладів, де студент готує свою магістерську роботу. Змішана форма навчання, коли лекції читаються он-лайн, а розклад аудиторних занять складається так, щоб студент мав дні, вільні від занять, що надає йому можливість починати роботу за своїм фахом ще під час навчання.