229. Громадське здоров’я
Освітня програма: Громадське здоров’я
Cайт Школи громадського здоров’я
Сторінки в соціальних мережах:
https://www.facebook.com/SPHNaUKMA, https://www.instagram.com/sphnaukma/
Освітньо-наукова програма «Громадське здоров’я» — ґрунтовна програма для випускників першого (бакалаврського) та/або другого магістерського чи прирівняного до нього рівнів вищої освіти без обмеження спеціальності, які мають чітку мотивацію до роботи в царині громадського здоров’я та мають необхідні якості для виконання навчальної програми.
Освітня програма розроблена на основі компетенцій фахівців громадського здоров’я Асоціації шкіл громадського здоров’я в Європейському регіоні (ASPHER), аналізу програм із громадського здоров’я авторитетних університетів світу та за консультативної підтримки команди проєкту Еразмус+ «Розбудова академічного потенціалу з глобального здоров’я у регіонах Східної Європи і Центральної Азії» (BACE).
Освітні компоненти програми ґрунтуються на визначальних принципах і підходах до комплексного моніторингу та оцінок стану здоров’я населення, захисту та промоції здоров’я, моніторингу загроз для громадського здоров’я; науково обґрунтованих програмах збереження здоров’я населення як складової державної політики на національному, регіональному рівнях та на рівні окремих громад.
Програма поглиблює знання в напрямах зацікавленості студента: протягом другого року навчання здобувачі вищої освіти, крім нормативних дисциплін, можуть прослухати низку вибіркових дисциплін із будь-якого спрямування, а також дисципліни вільного вибору. Крім того, у процесі навчання на програмі студенти мають підготувати магістерську тезу, яка є самостійним дослідженням проблемного питання сфери громадського здоров’я. Орієнтацією програми є прикладна та дослідницька діяльність.
Програма передбачає високу інтенсивність навчання та занурення студента в навчальний процес. Вона вимагає від студента вміння визначати власну стратегію навчання, працювати в умовах невизначеності, виявляти ініціативу в процесі власного навчання.
Метою програми є підготовка фахівців до самостійної практичної та наукової діяльності, здатних розв’язувати складні задачі та проблеми в галузі громадського здоров’я через набуття загальних і спеціальних компетентностей з організаційної, управлінської, експертної, контрольно-аналітичної, проєктної, науково-дослідної діяльності.
Особливостями програми є поєднання української та англійської мов викладання, а також залучення до викладання як штатних викладачів Школи охорони здоров’я, так і зовнішніх спеціалістів, які працюють у галузі, провідних експертів і експерток сфери громадського здоров’я. Крім того, програма тісно співпрацює з практиками сфери громадського здоров’я (фахівцями Центру громадського здоров’я МОЗ України, міжнародних та неурядових організацій), що надає можливість випускникам бути якісно підготовленими для початку кар’єри в приватному, недержавному чи урядовому секторі сфери громадського здоров’я.
Випускники магістерської програми можуть продовжити навчання на докторській програмі з менеджменту в охороні здоров’я в КМА.