032. Історія та археологія
Освітня програма: Історія та археологія
Освітньо-наукова програма сприяє набуттю широкого спектру фахових компетентностей, які необхідні для проведення історичних чи археологічних досліджень на найвищому теоретико-методологічному рівні; використовує активні методи навчання (active learning), а також навчання через дослідження (learning by doing research). Наукове керівництво дисертаційними дослідженнями здійснюється провідними українськими науковцями.
Цикл дисциплін професійної підготовки забезпечує опанування загальними фаховими компетентностями дослідника з історії чи археології відповідно до обраної аспірантом(-ткою) освітньої траєкторії. Опановуючи нормативні дисципліни, аспіранти ознайомлюються з найновішими дослідницькими методологіями, різноманітними історіографічними підходами до історичного та/чи археологічного дослідження, удосконалюють навички джерельної евристики та критики, вчаться використовувати методи суміжних дисциплін (антропології, соціології, лінгвістики). Програма також передбачає випрацювання навичок фахової дискусії, рецензування й представлення результатів свого дослідження — серед важливих програмних результатів, що їх забезпечують нормативні дисципліни професійної підготовки.
Широка різноманітність вибіркових дисциплін дає змогу здобувачам обирати ті, які забезпечують їх спеціальними знаннями з обраного напряму дослідження відповідно до індивідуальної освітньої траєкторії.
Цикл дисциплін загальної підготовки забезпечує опанування найзатребуваніших компетентностей — від здатності генерувати нові ідеї до їх практичного втілення в життя й комунікації різними мовами.
Основні напрями досліджень, що розробляються кафедрою історії:
- Новітня, нова та ранньомодерна політична історія;
- Історична антропологія ранньомодерних та модерних суспільств;
- Соціорелігійна історія України ранньомодерного та модерного періодів;
- Історія України та державних утворень, частиною яких вона була в різні історичні періоди (Річ Посполита, Російська імперія, СРСР);
- Європейська історія від ранньомодерного періоду до сучасності; інтелектуальна історія.
Основні напрями досліджень, що розробляються кафедрою археології:
- Дослідження проблем археології та первісної історії на території України;
- Формування та розселення народів індоєвропейської сім’ї;
- Походження українців та їхніх слов’янських сусідів; проблеми соціокультурного та економічного розвитку суспільства та історії людства за доби енеоліту-бронзи;
- Археологія та історія тюркомовних народів Середньовіччя;
- Формування розвитку та занепаду археологічних культур та культурних спільнот доби бронзи на теренах України;
- Проблеми появи хліборобства, історії та археології доби неоліту та енеоліту; поява та розвиток трипільської протоцивілізації.
Аспіранти набувають якісної фахової підготовки, що забезпечує їх методологічним й теоретичним інструментарієм, спеціальними знаннями й необхідними навичками для здійснення індивідуальних дослідницьких проєктів та написання дисертацій.
Усе про освітньо-наукову програму PhD «Історія та археологія»
Вартість навчання за контрактом для першого та другого років становить 70 000 грн на рік, для третього та четвертого років — 52 000 грн на рік.