С2. Політологія

Києво-Могилянська школа професійної та неперервної освіти & Факультет соціальних наук та соціальних технологій
Кафедра міждисциплінарної освіти & Кафедра політології
Аспірантура
Освітня програма: Політологія

Мета програми

Сформувати високоосвічену, національно свідому, чесну, небайдужу, творчу особистість, яка здатна до науково-організаційної діяльності, здійснення наукових досліджень політичних явищ і процесів, формування ефективних практик міждисциплінарної співпраці з владою, громадою, бізнесом та комунікації в межах фахової спільноти задля імплементації результатів досліджень на користь демократизації суспільства, сталого розвитку національної економіки, просування позитивного іміджу України на міжнародній арені.


Особливості програми

  • Програма акредитована Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти в 2025 році.
  • Подвійне наукове керівництво з іноземними вченими.
  • Прикладний акцент підготовки фахівців (політичних експертів, консультантів, аналітиків), які здатні готувати якісні аналітичні матеріали для ефективних політичних рішень. Залученість до прикладних проєктів і наукового консультування під час навчання. 
  • Два наукові рецензовані фахові видання відкритого доступу (україномовне Empirio та англомовне Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal) — можливість безкоштовно публікувати якісні політологічні дослідження для аспірантів і викладачів НаУКМА.
  • Усі здобувачі освіти ступеня доктора філософії мають можливість сформувати індивідуальну освітню траєкторію з огляду на потреби виконання дослідницького проєкту і формування майбутньої кар’єри шляхом вибору дисциплін в НаУКМА або ЗВО-партнерах.
  • Унікальність ОНП полягає в акценті на використанні міждисциплінарних прикладних інструментів для політологічних досліджень, формуванні практик політичного консультування та аналітики сучасних соціально-політичних процесів, опануванні інструментів для міжнародної публікаційної активності та проєктної діяльності, зміцненні рівня англійської мови дослідника.
  • Активна академічна мобільність усіх учасників освітнього процесу та наукової підготовки докторів філософії завдяки широкому колу партнерів НаУКМА, наукових керівників, викладачів програми, експертності членів проєктної (робочої) групи та самих аспірантів.


Викладання здійснюється на засадах колегіальності, відповідальності, високої академічної культури та академічної доброчесності.

Аспіранти активно залучаються до співвикладання, колегіального оцінювання і самооцінювання; беруть участь в організації інтерактивних тренінгів, модельованих засідань Глобального молодіжного саміту миру, долучаються до реалізації благодійних дитячих навчальних програм.

Основні напрями досліджень


  • Глобальні тренди розвитку та трансформація світопорядку;
  • Політика управління постконфліктними територіями;
  • Публічна політика та врядування в громадах;
  • Моделювання соціально-політичних процесів сучасності;
  • Державна політика в сфері освіти, міграційних процесів, громадської участі;
  • Семіотичний вимір сучасної політики. Політичний текст суспільства;
  • Прикладний політичний аналіз та прогнозування як складові політичного консультування;
  • Політичні системи сучасності;
  • Зовнішня політика України;
  • Брендинг територій та публічна дипломатія України;
  • Мережеві практики в процесах прийняття політичних рішень;
  • Політичний вимір суб’єктності прикордонних територій в умовах трансформації світопорядку;
  • Політика конкурентоспроможності територій у процесі відновлення України;
  • Світові практики для коригування державної політики України в сфері вищої освіти за умов глобальних викликів;
  • Розвиток системи громадянської освіти в Україні через призму співпраці держави та громадянського суспільства;
  • Політико-управлінські мережі в процесі прийняття політичних рішень та вироблення державної політики в Україні;
  • Безпекові та політичні аспекти євроатлантичної інтеграції та міжнародного партнерства країн Центрально-Східної Європи;
  • Антикорупційна державна політика в сфері вищої освіти України;
  • Фактор війни в динаміці електоральної поведінки на прикладі президентських виборів в Україні;
  • Публічна дипломатія України в умовах зміни світового порядку;
  • Стан і перспективи демократичних перетворень в сучасній Україні.


Наша наукова тема

Загальна інформація:

Тривалість навчання 4 роки, з яких перші 2 роки — час на навчальну складову паралельно із реалізацією індивідуальної дослідницької діяльності (упродовж 2 дослідницьких періодів).

Аспіранти мають можливість сформувати індивідуальну освітню траєкторію шляхом вибору дисциплін усіх рівнів освіти, використання ресурсів неформальної освіти, міжнародного стажування та академічної мобільності, якщо це відповідає дослідницьким інтересам здобувача. Аспіранти заохочуються до прослуховування навчальних дисциплін понад кредитний мінімум, якщо це відповідає індивідуальним дослідницьким інтересам.

Аспірантам надається доступ до всіх ресурсів навчального середовища НаУКМА, і зокрема — виокремленого навчального простору Докторської школи ім. родини Юхименків, де є конференційний простір із обладнанням для дистанційного навчання та комунікації; відкритий навчальний простір, місця для індивідуальної роботи, простір для спілкування і групової роботи. Також НаУКМА забезпечує доступ до міжнародних баз даних та освітніх платформ.

Аспіранти мають можливість публікувати свої роботи на сторінках наукового журналу «Empirio» (Educational Management, Political science andInternational RelatIOns) — електронного видання відкритого доступу на Open Journal Systems.

Гарант освітньо-наукової програми: Нагорняк Тетяна Леонтіївна, декан факультету «Києво-Могилянська школа професійної та неперервної освіти», докторка політичних наук, професорка

Виконання освітньо-наукової програми «Політологія» забезпечується фаховою групою кафедри політології Факультету соціальних наук та соціальних технологій НаУКМА із залученням фахівців з інших факультетів НаУКМА, партнерських наукових інституцій / університетів, експертів-практиків.

Освітньо-наукова програма «Політологія»

Навчальний план

Кадрове забезпечення ОНП «Політологія»

Наші аспіранти

7000 грн/міс.*
вартість контракту
4 роки 0 місяців
тривалість навчання
* Місячна вартість навчання за контрактом обрахована виходячи з тривалості навчального року, що становить 10 місяців. Оплата здійснюється раз на семестр, або щорічно, або одразу за всі роки навчання.

Переваги

Належне матеріально-технічне та інформаційне забезпечення: окремий навчальний простір, доступ до міжнародних баз даних і наукової літератури, міжнародних освітніх платформ

Програма вибудовується на основі спільного навчального плану загальної підготовки, що впроваджує сучасні вимоги до наукової освіти в Європейському дослідницькому просторі і створює умови для міждисциплінарного діалогу в процесі навчання

Опанування потрібних для успішної наукової кар’єри загальних компетентностей: цифрова наука та інформаційна грамотність, підготовка до міжнародної публікаційної активності, сучасні методи викладання в парадигмі освіти впродовж життя тощо

Можливість сформувати індивідуальну освітню траєкторію на основі широкого переліку дисциплін усіх рівнів навчання, міжнародної академічної мобільності і неформальної освіти

Форми навчання максимально наближені до практичної наукової діяльності (колегіальне обговорення, написання окремих елементів дисертаційної роботи)

Усі дисципліни фахової підготовки заохочують до активної роботи над дисертаційним дослідженням, забезпечують ґрунтовне оволодіння методами дослідження, формують уміння його планування і проведення

Конкурс

Прохідні бали у минулому році

Навчальний план

Нормативні дисципліни
Назва дисципліни
Триместр
К-сть кредитів

Стипендії від грантодавців

Конкурс Об'єднаного Фонду МБФВ КМА Докторської школи КМА

Конкурс Фонду родини Юхименків

Конкурс Фонду Лозинських

Контактна особа

Тетяна Леонтіївна Нагорняк

Координатор набору