291. Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії

Факультет соціальних наук та соціальних технологій
Кафедра міжнародних відносин
Аспірантура
Освітня програма: Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії

ОНП «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» спрямована на формування активного дослідника, якому властиві знання власного фаху і предмета дослідження, ґрунтовна обізнаність із методологічними підходами та сучасними методами політологічного дослідження, високий рівень володіння навичками й технологіями пошуку та обробки наукової інформації, різноманітні викладацькі, комунікаційні аналітично-консультативні та менеджерські навички, поглиблене знання академічної англійської мови.

Ключові слова:  міжнародні відносини, транскордонні та транснаціональні відносини, зовнішня політика держав, зовнішня політика та національні інтереси України, міжнародні організації, міжнародні комунікації, держави та міжнародні регіони у взаємодіях на глобальному, регіональному та локальному рівнях, міжнародна безпека та конфлікти, методології та методи міжнародно-політичних досліджень.

Фахова наукова освіта у сфері міжнародних відносин забезпечується міжкафедральною фаховою групою і кафедрою міжнародних відносин факультету соціальних наук та соціальних технологій НаУКМА із залученням експертів-практиків та гостьових лекторів із партнерських міжнародних інституцій та університетів.

Навчальні результати, передбачені циклом дисциплін загальної підготовки, розвивають здатності активного дослідника до фахової діяльності у трьох сферах:

  • Сфера Д (дослідження) – знання фаху і предмета дослідження, ґрунтовна обізнаність із методологічними підходами й сучасними методами наукових досліджень, високий рівень володіння навичками і технологіями пошуку та обробки наукової інформації;
  • Сфера К (комунікація) – виховання здатності до репрезентації та спілкування в межах глобальної наукової спільноти, що передбачає навички мовлення, письма та презентації англійською мовою, а також уміння формулювати результати дослідження в тій формі, яка потрібна для певної мети чи аудиторії, навички викладача;
  • Сфера М (менеджмент) – поєднує навички планування та управління науковими проєктами, пошуку наукових грантів, розвиток особистісної ініціативності, уміння формувати робочі групи й дослідницькі спільноти; здатність планувати свою кар’єру.

 

Фахові дисципліни ОНП «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» заохочують до активної роботи над дисертаційним дослідженням, формують уміння його планування, виконання та представлення результатів українською та англійською мовами. Форми навчання максимально наближені до практичної наукової діяльності (конференції, колегіальне обговорення, написання окремих елементів дисертаційної роботи).

Відповідно до студентоцентрованого підходу аспіранти активно залучаються до співвикладання, колегіального оцінювання й самооцінювання.

Графік освітнього процесу (Академічний календар Докторської школи ім. родини Юхименків НаУКМА) передбачає час на навчальну роботу (2 семестри), а також індивідуальну дослідницьку діяльність (2 дослідницькі періоди).

Гарант програми — Кисельова Тетяна Сергіївна, кандидат юридичних наук, доцент, доктор філософії (PhD) в галузі права (Оксфордський університет), доцент кафедри міжнародних відносин НаУКМА.

Детальніше про Докторську школу ім. родини Юхименків НаУКМА

Вартість навчання за контрактом для першого та другого років становить 70 000 грн на рік, для третього та четвертого років — 52 000 грн на рік.

7000 грн/міс.*
вартість контракту
4 роки 0 місяців
тривалість навчання
* Місячна вартість навчання за контрактом обрахована виходячи з тривалості навчального року, що становить 10 місяців. Оплата здійснюється раз на семестр, або щорічно, або одразу за всі роки навчання.

Переваги

Залучення до викладання та наукового керівництва провідних фахівців з міжнародних партнерських наукових і освітніх інституцій

Заохочення до активної роботи над дисертаційним дослідженням

Можливість сформувати індивідуальну освітню траєкторію на основі широкого переліку дисциплін усіх рівнів навчання, міжнародної академічної мобільності і неформальної освіти

Впровадження сучасних вимог до наукової освіти в Європейському дослідницькому просторі та створення умов для міждисциплінарного діалогу в процесі навчання

Максимально наближені до практичної наукової діяльності форми навчання

Належне матеріально-технічне та інформаційне забезпечення: окремий навчальний простір, доступ до міжнародних баз даних і наукової літератури, міжнародних освітніх платформ

Конкурс

Прохідні бали у минулому році

Стипендії від грантодавців

Конкурс Об'єднаного Фонду МБФВ КМА Докторської школи КМА

Конкурс Фонду родини Юхименків

Конкурс Фонду Лозинських

Контактна особа

Яковлєв Максим Володимирович

Координатор набору