033. Філософія
Освітня програма: Філософія
Створена ще у 1992 р., могилянська бакалаврська програма з філософії органічно поєднує вірність інтелектуальній традиції та готовність до постійного оновлення, глибокий інтерес як до вітчизняної, так і до світової думки, як до теоретичної, так і практичної філософії. Навчання здійснюється висококваліфікованим професорсько-викладацьким складом кафедри філософії та релігієзнавства КМА у тісній співпраці з фахівцями Національної академії наук України та викладачами філософського факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка.
Усі дисципліни є авторськими і містять чимало оригінальних науково-педагогічних розробок. В основі викладання лежить індивідуальний підхід, який передбачає заохочення різноманітних фахових зацікавлень та розвиток творчих навичок у студентів.
Випускники програми продовжують навчання, вступаючи на магістерські програми з філософії та багатьох інших спеціальностей (зокрема з журналістики, психології, зв’язків з громадськістю, міжнародних відносин тощо), або успішно реалізуються в різноманітних галузях практичної діяльності.
Випускникам програми допомагає ціла низка загальних та фахових компетентностей, отриманих упродовж навчання, зокрема: розуміння розмаїття та специфіки філософських дисциплін, знання основних етапів та напрямків в історії світової та вітчизняної філософії; уміння аналізувати та коментувати літературу з філософської, соціокультурної та загальногуманітарної проблематики; уміння спілкуватися з професійних питань державною та іноземною мовами усно й письмово, а також використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації; обізнаність щодо основних напрямів, тенденцій, проблематики сучасної філософії; розуміння сучасної наукової картини світу; обізнаність у головних філософських методах і підходах; розуміння етико-практичної значущості філософського знання; наявність навичок написання текстів з філософської, суспільної, політичної, культурної тематики, а також навичок реферування, систематизованого огляду та порівняльного аналізу філософської та загальнонаукової літератури; уміння аналізувати міркування та робити ґрунтовні смислові узагальнення, висновки; уміти викладати власні міркування послідовно, логічно, систематично та аргументовано; уміння застосовувати загальногуманітарні та філософські знання в різних сферах життєдіяльності; наявність навичок участі в наукових та прикладних дослідженнях у галузі філософії; уміння ефективно працювати з інформацією.