051. Економіка
Освітня програма: Економіка
Бакалаврська програма зі спеціальності «Економіка» в Могилянці здійснює підготовку фахівців, які володіють сучасним економічним мисленням, теоретичними знаннями і практичними навичками, необхідними для розв’язання завдань предметної області діяльності, формує у випускника здатність вирішувати спеціалізовані практичні проблеми у сфері економіки. Програма готує фахівця, здатного виконувати професійну роботу на посадах економіста, економічного радника, консультанта з економічних питань, оглядача з економічних питань, наукового співробітника (економіка). Особливістю програм спеціальності «Економіка» є орієнтація на сучасну модель університетської освіти: поєднання навчання з науковою діяльністю та набуття передових теоретичних знань як основи для формування креативних економічних аналітиків широкого профілю.
Нормативний зміст підготовки, сформульований у термінах результатів навчання:
- Знати та використовувати економічну термінологію, пояснювати базові концепції мікро- та макроекономіки, демонструвати стійке розуміння принципів економічної науки, особливостей функціонування економічних систем.
- Використовувати аналітичний та методичний інструментарій для розуміння логіки прийняття господарчих рішень різними економічними агентами (індивідуумами, домогосподарствами, підприємствами та органами державної влади).
- Використовувати професійну аргументацію для донесення інформації, ідей, проблем та способів їх вирішення до фахівців і нефахівців у сфері економічної діяльності.
- Пояснювати моделі соціально-економічних явищ з погляду фундаментальних принципів і знань на основі розуміння основних напрямів розвитку економічної науки.
- Застосовувати відповідні економіко-математичні методи та моделі для вирішення економічних задач.
- Усвідомлювати основні особливості сучасної світової та національної економіки, інституційної структури, напрямів соціальної, економічної та зовнішньоекономічної політики держави.
- Уміти аналізувати процеси державного та ринкового регулювання соціально-економічних і трудових відносин.
- Застосовувати набуті теоретичні знання для розв’язання практичних завдань та змістовно інтерпретувати отримані результати.
- Ідентифікувати джерела та розуміти методологію визначення і методи отримання соціально-економічних даних, збирати та аналізувати необхідну інформацію, розраховувати економічні та соціальні показники.
- Розуміти та планувати можливості особистого професійного розвитку, вміти працювати як самостійно, так і в команді.
- Виконувати дослідження за встановленим замовленням.
- Демонструвати базові навички креативного та критичного мислення у дослідженнях та професійному спілкуванні.
- Розуміти та самостійно формувати зміст, структуру і висновки наукових та аналітичних текстів з економіки.
- Виконувати міждисциплінарний аналіз соціально-економічних явищ і проблем в одній або декількох професійних сферах.
- Використовувати нормативні та правові акти, що регламентують професійну діяльність.
- Використовувати інформаційні та комунікаційні технології для вирішення соціально-економічних завдань, підготовки та представлення аналітичних звітів.
- Оволодіти навичками усної та письмової професійної комунікації англійською мовою.
- Демонструвати вміння абстрактно мислити, застосовувати аналіз та синтез для виявлення ключових характеристик економічних систем різного рівня, а також особливостей поведінки їх суб’єктів.
- Демонструвати гнучкість та адаптивність у нових ситуаціях, у роботі із новими об’єктами, та у невизначених умовах.
- Набути навички самостійної роботи, виявляти ініціативу та підприємливість, бути критичним і самокритичним.
- Демонструвати здатність діяти соціально відповідально та свідомо на основі етичних мотивів, поваги до різноманіття думок, індивідуальних та міжкультурних відмінностей людей.