061. Журналістика

Факультет соціальних наук та соціальних технологій
Кафедра «Могилянська школа журналістики»
Магістр
Освітня програма: Журналістика

Оперативний зв'язок, додаткова інформація та відповіді на будь-які питання

Могилянська школа журналістики — унікальний освітній центр, що поєднує теоретичну підготовку, досвід практичної роботи і ґрунтовні дослідження в галузі масових комунікацій та журналістики.

Принципи навчання на магістерській програмі

Навчання через практику

За час навчання кожен студент створює кілька десятків індивідуальних та командних проєктів і журналістських матеріалів, серед яких статті, телевізійні та радіосюжети, документальні фільми, інтернет-проєкти, журнали. Крім того, студенти проходять практику в провідних редакціях українських та закордонних медіа.

Високі стандарти професії

Від перших днів навчання викладачі спонукають студентів осмислювати та засвоювати цінності етики й професіоналізму, бути вимогливими до власної роботи та роботи колег, навчають всебічно й об’єктивно аналізувати складні ситуації та висвітлювати їх із усвідомленням можливих наслідків.

Дотримання вимог сучасності

У МШЖ відстежуються найновіші зміни в галузі та пропонуються знання й уміння, які не тільки відповідають сучасним вимогам, але й передбачають та враховують можливості подальшого розвитку журналістики.

Об’єкти вивчення або діяльності:

журналістика, нові медіа, мультимедіа, соціальні технології, комунікація, візуальні комунікації, медіавиробництво, цифрові технології, дезінформація, інформаційні впливи.

Цілі навчання:

комплексна підготовка журналістів, здатних створювати, редагувати, просувати та аналізувати медіаконтент різних типів медіа, зокрема конвергентних, а також розробляти дизайн і проводити медіадослідження для поглиблення експертних знань про медіа та кращого розуміння тенденцій розвитку медіаландшафту й суспільних процесів.

Теоретичний зміст:

теорії аудіо- та відеовиробництва, теорія мультимедійного тексту, нові медіа та цифрова культура, теорії медіадосліджень та методологія медіадосліджень, теорії, які дозволяють аналізувати медіаландшафт, глобальний та національний.

Фокус програми:

  • медіавиробництво та цифрові інформаційні технології;
  • візуальні медіа;
  • дослідження проблем та тенденцій у медіасфері, аналіз інформаційних викликів, зокрема аналіз медіаконтенту на предмет деструктивних інформаційних впливів, пропаганди та дезінформації.

 

Програмні результати навчання

  • Приймати ефективні рішення з проблем журналістики, у тому числі в умовах багатокритеріальності, неповних чи суперечливих інформації та вимог.
  • Аналізувати та оцінювати потенційний вплив розвитку технологій на сучасний стан та розвиток журналістики.
  • Проводити збір, інтегрований аналіз та узагальнення матеріалів з різних джерел, включаючи наукову та професійну літературу, бази даних, та перевіряти їх на достовірність, використовуючи сучасні методи дослідження.
  • Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами усно й письмово для обговорення професійної діяльності, результатів досліджень та інновацій, пошуку та аналізу відповідної інформації.
  • Генерувати нові ідеї та використовувати сучасні технології під час створення медіапродуктів.
  • Оцінювати достовірність інформації та надійність джерел, ефективно опрацьовувати та використовувати інформацію для проведення наукових досліджень та практичної діяльності, виявляти ефекти пропаганди, дезінформації та передбачати загрози шкідливого контенту.
  • Дискутувати зі складних комунікаційних проблем, пропонувати і обґрунтовувати варіанти їх розв’язання, працювати із сенситивними темами: висвітлення конфліктів, тероризму, релігійної та гендерної толерантності.
  • Використовувати передові знання й методики у процесі дослідження діяльності та створення нових медіаінституцій.
  • Проводити порівняльний аналіз законодавчої бази та діяльності окремих медіаінституцій України та країн Європейського Союзу.
  • Мати практичні навички розв’язання проблем, пов’язаних з організацією нових медіаустанов та інституцій.
  • Брати продуктивну участь у розробленні проєктів документів, що регламентують діяльність в усіх сферах журналістики, обґрунтовувати суспільну потребу в їх прийнятті, прогнозувати результати їх впливу на суспільство.
  • Розробляти та реалізовувати інноваційні та дослідницькі проєкти у сфері журналістики з урахуванням правових, соціальних, економічних та етичних аспектів та професійних стандартів, враховуючи особисту безпеку та дотримуватись інформаційної (цифрової) гігієни.
  • Організовувати роботу колективу, забезпечувати професійний розвиток його членів та досягнення поставлених цілей.
  • Планувати і виконувати наукові та/або прикладні дослідження, необхідні для розв’язання складних задач журналістики, висувати й перевіряти гіпотези, обирати ефективні методи дослідження, обґрунтовувати висновки.
  • Розробляти навчально-методичне забезпечення й викладати спеціальні навчальні дисципліни у закладах.
12
бюджетних місць
7
контрактних місць
6310 грн/міс.*
вартість контракту
1 рік 10 місяців
тривалість навчання
* Місячна вартість навчання за контрактом обрахована виходячи з тривалості навчального року, що становить 10 місяців. Оплата здійснюється раз на семестр, або щорічно, або одразу за всі роки навчання.

Переваги

Співпраця з Програмою ім. Фулбрайта, залучення до викладання найкращих американських гостьових лекторів

Принцип Творчих майстерень та Авторських лабораторій, що дозволяє вдосконалювати навички з документалістики, телевізійного та радіовиробництва, фактчекінгу

Орієнтація на практичну роботу журналіста — навчання, наближене до принципів роботи в реальній редакції

Взаємодія з журналістами-практиками та провідними медіаорганізаціями

Стажування студентів у міжнародних та загальноукраїнських медіа, відділах комунікації урядових департаментів та міністерств

Навчання та викладання, базовані на застосуванні сучасних інформаційних технологій та інновацій

Низка міжнародних викладацьких проєктів з університетами Європи та США, залучення до викладання закордонних викладачів та практиків

Серед випускників знані журналісти, редактори та медіаменеджери: працівники редакцій BBC, «Голос Америки», «Радіо Свобода», «Німецька хвиля», «Ліга», НВ, «Настоящее Время» та інших

Унікальне професійне середовище Могилянської школи журналістики

Конкурс

Прохідні бали у минулому році
159.4
на бюджет
131.0
на контракт

Відеопрезентація

Додаткові презентаційні матеріали

Навчальний план

Стипендії від грантодавців

Стипендія імені Марти Коломиєць для молодих жінок, які навчаються в Школі журналістики КМА

Об’єднаний студентський стипендіальний фонд

Стипендія родини Позняків

Премія ім. Миколи Кравця

Контактна особа

Іванова Світлана Петрівна

Координатор набору