072. Фінанси, банківська справа та страхування
Освітня програма: Фінанси, банківська справа та страхування
Освітньо-професійна програма «Фінанси, банківська справа та страхування» сфокусована на підготовці фінансових аналітиків нового покоління, які мають глибоку теоретичну й методологічну базу у сфері фінансів, банківської справи та страхування. Її випускники здатні вирішувати нестандартні завдання, ухвалювати науково обґрунтовані фінансові рішення; генерувати оригінальні й ефективні ідеї; креативно мислити та діяти; застосовувати сучасний інструментарій погодження фінансових рішень; системно аналізувати макроекономічну та фінансову політику держави із застосуванням сучасного математичного інструментарію та інформаційних технологій; розробляти стратегічні та тактичні програми розвитку у сфері фінансів, банківської справи та страхування на макро- та мікроекономічному рівнях; мають здатність ухвалювати складні управлінські рішення в умовах невизначеності та підвищених ризиків на національному та міжнародному рівнях на засадах оволодіння системою компетентностей, що дозволяє їм бути логічно залученими до світового інформаційного, дослідницького та професійного простору.
Формування індивідуальної освітньої траєкторії кожного студента забезпечується використанням у навчальному процесі інтерактивних методів, професійно-ситуаційного моделювання, проєктно-орієнтованого навчання та принципів Liberal Art Education.
Сертифікація Міжнародної інституції CFA (CFA Chartered Financial Analyst) підтверджує відповідність навчального процесу бакалаврської програми «Фінанси, банківська справа та страхування» світовим стандартам якості.
Забезпеченню якості освіти сприяє залучення до освітнього процесу провідних західних та українських науковців-практиків, зокрема випускників Гарвардського університету. Студенти можуть брати участь у міжнародних програмах мобільності з можливістю перезарахування відповідних дисциплін в КМА.
Кафедра фінансів щороку вдосконалює освітньо-професійну програму з урахуванням сучасних тенденцій у фінансах, появи нових інструментів аналізу та прогнозування, інформаційних технологій, а також методів оцінки фінансових, банківських, підприємницьких ризиків та ризиків у сфері страхування, нових підходів до аудиту тощо.