Поширені запитання

Усю необхідну інформацію ви можете отримати у відповідних розділах на нашому сайті. Якщо у вас все ще залишаться питання, ви можете звернутися до контактної особи вашої освітньої програми або до Приймальної комісії.

Підготовка бакалаврів та магістрів КМА з усіх спеціальностей передбачає денну форму навчання. Підготовка аспірантів у КМА здійснюється за денною або вечірньою очною формою навчання.

Опанування сертифікатних програм є однією з тих додаткових освітніх можливостей, які надає КМА своїм студентам паралельно із навчанням за обраними спеціальностями. Сертифікатні програми опановуються в межах циклу вибіркових дисциплін і розраховані на кілька років навчання.  Студент, який успішно прослухав сертифікатну програму, отримує відповідний документ — сертифікат.

Для студентів КМА сертифікатні програми є безкоштовними. Особи, які не навчаються в КМА, можуть стати слухачами сертифікатних програм на платній основі.

Перелік та зміст сертифікатних програм КМА.

Інформація про вартість одного року навчання в КМА за Договором про надання освітніх послуг відображається в описанні кожної з освітніх програм відповідного ступеня (бакалаврат, магістратура). Вартість навчання на різних освітніх програмах може бути різною.

Вартість одного року навчання для вступників до аспірантури буде оприлюднено пізніше..

Для оплати доступні декілька варіантів: можна платити щороку (влітку), щосеместра (влітку і взимку) або ж одноразово (заплатити одразу за всі роки навчання) — обирай, як тобі зручніше.

Згідно з чинним законодавством, громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах, якщо певний ступінь вищої освіти громадянин здобуває вперше за кошти державного або місцевого бюджету.

Громадяни України, які не завершили навчання за державним або регіональним замовленням за певним ступенем вищої освіти, мають право на повторний вступ (зокрема й до КМА) для безоплатного здобуття вищої освіти за тим самим освітнім ступенем, за умови дотримання Порядку відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 року № 658.

Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту за другою спеціальністю, якщо:

  • за станом здоров’я втратили можливість виконувати службові чи посадові обов’язки за отриманою раніше кваліфікацією, що підтверджується висновками медико-соціальної експертної комісії, та в інших випадках, передбачених законодавством;
  • мають направлення на навчання, видане державним замовником відповідно до законодавства.

 

Особи, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста за державним замовленням, можуть здобувати в КМА освітній ступінь магістра лише за кошти фізичних та/або юридичних осіб.

Детальніше про стипендійне забезпечення студентів та аспірантів КМА — на сторінках розділу «Стипендії та гранти»

Переведення на навчання здійснюється відповідно до «Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів КМА».

Переведення здійснюється під час канікул і за наявності вакантних місць у межах ліцензованого обсягу за відповідним освітнім ступенем, курсом та спеціальністю. Переведення студентів на перший рік навчання (перший курс) заборонено законодавством.

Для того, щоб з’ясувати можливість переведення, студент має звернутися до Приймальної комісії КМА vstup@ukma.edu.ua з академічною довідкою, що містить перелік дисциплін, прослуханих під час навчання у своєму ВНЗ.

Особа, яка була відрахована з КМА або іншого вищого навчального закладу, може поновитися на навчання до КМА відповідно до «Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів КМА».

Поновлення студентів на перший рік навчання (перший курс) заборонено законодавством.

По детальну інформацію щодо процедури поновлення на навчання слід звертатися до деканатів відповідних факультетів КМА.

Особи, які вже отримали ступінь бакалавра або магістра за кошти державного бюджету, можуть повторно вступити на навчання за тим самим ступенем за кошти фізичних  або юридичних осіб на загальних підставах. Якщо особа отримала певний ступінь освіти за кошти фізичних та/або юридичних осіб, то вона може отримати цей ступінь вдруге за кошти державного бюджету. Вікових обмежень для вступників не існує.

КМА має 4 гуртожитки блочно-коридорного типу, які відповідають санітарним нормам.

Гуртожитки КМА розташовані за такими адресами:

1) Харківське шосе, 17
2) вул. Олександри Екстер (Марини Цвєтаєвої), 14-Б
3) вул. Дж. Маккейна, 31-А
4) смт Ворзель, вул. Кленова, 6-А

Студенти першого року навчання бакалаврських програм поселяються в гуртожитках, розташованих у Києві.

Інформацію про терміни та умови поселення вступників, зарахованих до університету, дивись на сайті КМА.

Детальніша інформація про гуртожитки

На виконання «Порядку проведення базової загальновійськової підготовки громадян України, які здобувають вищу освіту, та поліцейських» затвердженого наказом КМ від 21.06.2024 року № 734 в КМА студенти-чоловіки  2-го року навчання, які здобувають освітній ступінь бакалавра, обов'язково проходять курс базової загальновійськової підготовки, який включений до навчального плану студента.

Студенти КМА 3-4 року навчання мають змогу (за бажанням) пройти дворічне навчання на військовій кафедрі за програмою підготовки офіцерів запасу на базі Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету оборони України імені  Івана Черняховського, а також на базі Національної академії Служби безпеки України. Після завершення навчання здобувачам буде присвоєно військове звання.


Вступ до КМА після закінчення коледжу відбувається на перший рік навчання на загальних підставах (за результатами НМТ).

Вступник особисто подає в Приймальну комісію оригінали документів + 2 копії кожного документа. Відповідальний працівник Приймальної комісії звіряє копії документів з оригіналами і посвідчує штампом Приймальної комісії. Оригінали документів повертають вступнику, а з копій документів формують особисту справу студента. Копії документів без пред’явлення оригіналів — не приймаються.

Заяви і документи подаються абітурієнтом до приймальної комісії КМА тільки особисто.

Медична довідка не входить до переліку документів, які потрібні для вступу на навчання.

Тривалість навчання для здобуття освітнього ступеня магістра становить 1 рік 10 місяців.

Єдиний вступний іспит — форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступені магістра на основі здобутого ступеня бакалавр або магістр, освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліст, яка поєднує тест загальної навчальної компетентності та тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської на вибір вступника), яке проводиться Українським центром оцінювання якості освіти відповідно до чинного законодавства.

Реєстрація на основну сесію: 02 — 23 травня 2025 року
Реєстрація на додаткову сесію: 16—17 червня 2025 року

Порядок реєстрації на ЄВІ / ЄФВВ у 2025 році.

Конкурсний відбір для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на спеціальності галузі знань Е Природничі науки, математика та статистика здійснюється за результатами ЄВІ та фахового вступного випробування в закладі освіти.
На всі інші спеціальності конкурсний відбір для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра відбувається за результатами ЄВІ та ЄФВВ з обраного фаху.

Під час вступу для здобуття вищої освіти ступеня магістра за кошти фізичних та/або юридичних осіб, вступники на основі ступеня магістра / освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста (крім спеціальностей D8 «Право») можуть за їхнім вибором або подати результат(-и) ЄВІ та ЄФВВ, або скласти співбесіду з англійської мови та фаховий іспит у закладі освіти.

Порядок вступу

З 01 липня вступник відкриває свій електронний кабінет на сайті ЄДЕБО.

01 – 24 липня — реєстрація на фахові іспити в особистому електронному кабінеті вступника.

28 липня – 24 серпня — проведення фахових вступних випробувань з обраної спеціальності згідно із розкладом.

08 – 25 серпня (до 18:00) — подача заяв вступників на участь в конкурсному відборі.

! Заяви на вступ реєструють в особистому кабінеті, до кожної заяви має бути завантажений мотиваційний лист.

з 26 серпня — подача документів на навчання за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб.

з 01 вересня — надання рекомендацій до зарахування за кошти фізичних та/або юридичних осіб, виконання вимог до зарахування на контракт.

з 01 липня

Реєстрація електронних кабінетів, завантаження необхідних документів.

08 серпня – 25 серпня до 18:00

Реєстрація заяв вступників для участі в конкурсному відборі.

 з 26 серпня

Прийом документів для навчання за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб.

На місця державного замовлення у 2025 році абітурієнт може подати до п’яти заяв (заява, яка не здобула рекомендацію на бюджет приймає участь в конкурсі на контракт) і до десяти на участь у конкурсному відборі на навчання коштом фізичних та/або юридичних осіб.

Подати заяву для участі в конкурсному відборі на навчання для здобуття освітнього ступеня магістра можна за допомогою особистого електронного кабінета, зареєстрованого на вебсайті ЄДЕБО (Єдиної державної електронної бази з питань освіти).

 

У Києво-Могилянській академії працює консультаційний центр Приймальної комісії для надання допомоги вступникам під час реєстрації особистого електронного кабінету та подання заяв в електронній формі. Вступники можуть звернутися до консультаційного центру:

  • за наявності розбіжностей в даних вступника в ЄДЕБО (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, стать, громадянство тощо), у документі про раніше здобуту освіту (основу вступу), у даних учасників ЗНО / НМТ / ЄФВВ / ЄВІ;
  • у разі подання документа про раніше здобуту освіту (основа вступу), інформація про який відсутня в ЄДЕБО, за умови, що документи про освіту видані до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення;
  • для реєстрації спеціальних умов участі у вступній кампанії.

Абітурієнти КМА, які подавали заяви в електронній формі та були рекомендовані для зарахування на навчання за державним замовленням або за кошти фізичних та юридичних осіб, мають особисто подати до Приймальної комісії КМА (з собою мати оригінали):

  1. Паспорт (2 копії), для ID-картки потрібні 2 копії витягу про місце проживання;
  2. Ідентифікаційний код (2 копії);
  3. Документ про освіту + додаток до нього (1 копія);
  4. Екзаменаційний листок (1 копія);
  5. Військово-обліковий документ (2 копії) — для вступників чоловічої статі;
  6. Фотокартки 3х4 см — 4 шт.

У разі неможливості особистої присутності вступник може надіслати копії документів, які завірені особистим кваліфікованим електронним підписом (КЕП), на офіційну електронну пошту Приймальної комісії vstup@ukma.edu.ua.

Особи, місце проживання яких зареєстроване (задеклароване) на тимчасово окупованій території та які перебувають на ній, можуть укласти договір про навчання впродовж трьох місяців після початку навчання.

У разі невиконання вступником вимог до зарахування Приймальна комісія КМА анулює рішення про рекомендування його до зарахування.

21 червня – 12 липня за графіком, затвердженим УЦОЯО

Основна сесія ЄВІ, ЄФВВ

29 липня — 18 серпня за графіком, затвердженим УЦОЯО

Додаткова сесія ЄВІ, ЄФВВ

28 липня – 24 серпня

Проведення вступного іспиту з іноземних мов замість ЄВІ, фахових іспитів замість ЄФВВ (для пільгових категорій).

29 липня – 30 липня

Фахові вступні випробування в КМА згідно із розкладом.