Про особливості вступу і навчання на базі JLU, Німеччина, на бакалаврській програмі «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії»

Детальна інформація про бакалаврську освітньо-професійну програму «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» (спеціальність С3. Міжнародні відносини) 

Долучитися до навчання на бакалаврській програмі Києво-Могилянської академії «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» на базі JLU, Німеччина зможуть абітурієнти, які:

  • відповідають загальним вимогам до вступників;
  • вже перебувають у Німеччині і мають дійсний дозвіл на проживання відповідно до розділу 24 Закону про проживання (AufenthG);
  • мають досвід навчання у старших класах школи в Німеччині (мінімум один рік);
  • володіють німецькою мовою на рівні щонайменше B1.


Як відбуватиметься навчання на бакалаврській програмі Києво-Могилянської академії на базі JLU, Німеччина
Проєкт передбачає, що студенти, які перебувають у Німеччині, вивчатимуть дисципліни Могилянки у трьох форматах:

  1. Дистанційні заняття від Могилянки;
  2. Тижневі очні інтенсиви від викладачів Могилянки на базі Гіссенського університету імені Юстуса Лібіха (JLU) і 
  3. Вивчення дисциплін безпосередньо JLU (переважно німецькою, а також англійською мовами) — дисципліни JLU  будуть зараховані до програми навчання НаУКМА. 


Від вересня 2025 до березня 2026 року навчання студентів проєкту відбуватиметься у форматах дистанційних занять від Могилянки та коротких інтенсивів від Могилянських викладачів у Гіссені, а отже впродовж цього періоду необхідно буде перебувати / приїздити до Гіссена лише на один передвизначений тиждень щомісяця.

Водночас від квітня 2026 року (початок літнього семестру JLU) і до завершення  навчання на бакалаврській програмі КМА студенти проєкту отримують статус мобільних студентів у JLU (з наданням, за потреби, відповідного міграційного статусу, отриманням місця в гуртожитку тощо), а отже від квітня 2026 року необхідно фізично перебувати у Гіссені. Таким чином, від квітня 2026 року паралельно використовуватимуться всі три перелічені вище формати навчання. 

Для підтримки студентів проєкту на базі JLU, у Гіссені постійно перебуватиме представник чи представниця Могилянки. З метою налагодження комунікації на рівні студентства — у Гіссені на семестровій мобільності постійно перебуватимуть студенти Могилянки з Києва.

Після успішного завершення навчання студенти проєкту отримають диплом бакалавра Національного університету «Києво-Могилянська академія», а також академічну довідку про освітні компоненти, вивчені у JLU.

Початок навчання — 01 вересня 2025 року. 

Чому варто навчатися на програмі Могилянки, тимчасово перебуваючи у Німеччині
Навчання на бакалаврській програмі «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» Могилянки у Німеччині, на базі JLU, дозволить студентам отримати українську освіту, перебуваючи в безпеці за кордоном. Крім того, програма передбачає, що частина дисциплін будуть викладатися німецькими професорами безпосередньо на кампусі JLU у Гіссені. Такий формат поєднує академічну тяглість української освіти з новими можливостями інтеграції в європейський освітній простір. Отже, студенти будуть інтелектуально, культурно та емоційно поєднанні з Україною, водночас безпосередньо отримають міжнародний академічний досвід.

Мови навчання 
Українська і англійська мови для навчання у Могилянці. Німецька мова для навчання у JLU на рівні щонайменше B1.

На етапі вступу абітурієнтам слід буде надати підтвердження у формі сертифіката про знання німецької мови, інформації про прослухані курси німецької мови або навчання німецькою мовою у старшій школі в Німеччині. За потреби, після долучення до JLU у статусі мобільних студентів, учасники програми зможуть доєднатися до курсів вивчення німецької мови JLU для іноземних студентів.

Вартість навчання
Абітурієнти, які  вступатимуть на програми КМА у Німеччині, на базі JLU, зможуть претендувати на навчання як за контрактом КМА, так і на місця державного замовлення. Вартість контракту КМА аналогічна до визначеної для студентів-контрактників, які навчатимуться у Києві. Сплата за навчання у JLU не передбачена. 

Додатково студенти проєкту сплачують:

  • за потреби, за проїзд і перебування у Гіссені (проживання, харчування, особисті витрати) під час тижневих очних інтетсивів від викладачів Могиляки, від жовтня 2025 до березня 2026.
  • від кінця квітня 2025 після отримання статусу мобільних студентів НаУКМА у JLU:
  • семестровий внесок — приблизно 400 Євро на семестр за адміністративні витрати та семестровий квиток у Німеччині. Сплативши, студенти отримають спеціальні знижки на проїзд і низку послуг.
  • за потреби, проживання у гуртожитку — приблизно 430 Євро/місяць і завдаток 250 Євро. Інформація про гуртожитки JLU
  • за потреби, за страхування (якщо немає вже наявного державного медичного страхування у Німеччині, що підтверджується цифровим сертифікатом M10)
  • за потреби, за міграційні послуги.


Основні етапи вступу та ключові дати
Процедура вступу для абітурієнтів, котрі вступають до КМА у Німеччині, є такою самою, що й для абітурієнтів в Україні. 

Водночас абітурієнти, які вступають до КМА за проєктом з JLU, мають ДОДАТКОВО заповнити ФОРМУ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ

УВАГА! Форма має бути заповнена щонайпізніше о 23:59 19 липня 2025 року. Без заповнення форми вступ до Києво-Могилянської академії з перебуванням у Німеччині НЕМОЖЛИВИЙ, оскільки відсутність інформації, наданої через форму, свідчитиме про те, що абітурієнт планує навчатися у Києві, в очному форматі.

Перелік необхідних документів
Абітурієнти, які вступають до КМА у Німеччині, мають надати такий самий пакет документів, що й абітурієнти в Україні.

Додатково до зазначеного, абітурієнти, які планують навчатися у Німеччині за проєктом з JLU, мають надати:

  • Сертифікат про знання німецької мови щонайменше на рівні B1 (тест, курси) або підтвердження навчання як мінімум рік у старшій школі в Німеччині 
  • Підтвердження міграційного статусу у Німеччині — дійсний дозвіл на проживання відповідно до розділу 24 Закону про проживання (AufenthG)


Контактні особи
У Гіссені — Тетяна Мурланова, представниця проєкту від КМА у Гіссені, тел.: +4915206109507, +38(095) 033 93 30 (WhatsApp), e-mail: t.murlanova@ukma.edu.ua,
також особисто в Інформаційному центрі КМА у JLU щовівторка 15:00-17:00 та щочетверга 09:00-11:00 (від 9 червня і на період вступної кампанії)  

У Києві та дистанційно — Олександр Краєв, старший викладач кафедри міжнародних відносин КМА, тел.: +38(093) 692 69 38 (WhatsApp), e-mail: o.kraiev@ukma.edu.ua