122. Комп’ютерні науки
Освітня програма: Комп’ютерні науки
Основні фахові компетентності, які набувають студенти під час навчання
- Здатність до математичного та логічного мислення, формулювання та дослідження математичних моделей, обґрунтування вибору методів і підходів для розв’язування в галузі комп’ютерних наук, інтерпретація.
- Здатність до виявлення закономірностей випадкових явищ, застосування методів статистичної обробки.
- Здатність до побудови логічних висновків, використання формальних мов і моделей алгоритмічних обчислень, проєктування, розроблення та аналіз алгоритмів, оцінювання їх ефективності та складності, розв’язності та нерозв’язності алгоритмічних проблем для адекватного моделювання предметних областей і створення програмних та інформаційних систем.
- Здатність до системного мислення, застосування методології системного аналізу для дослідження складних проблем, методів формалізації та розв’язання системних задач, що мають суперечливі цілі, невизначеності та ризики.
- Здатність проєктувати та розробляти програмне забезпечення із застосуванням різних парадигм програмування, з відповідними моделями, методами та алгоритмами обчислень, структурами даних і механізмами управління.
- Здатність реалізувати багаторівневу обчислювальну модель на основі архітектури клієнт-сервер, зокрема бази даних, сховища даних і бази знань.
- Здатність до інтелектуального багатовимірного аналізу даних та їх оперативної аналітичної обробки з візуалізацією результатів аналізу в процесі розв’язання прикладних задач в галузі комп’ютерних наук.
- Здатність до розробки мережевого програмного забезпечення, що функціонує на основі різних топологій структурованих кабельних систем, використовує комп’ютерні системи і мережі передачі даних та аналізує якість роботи комп’ютерних мереж.
- Здатність застосовувати методи та засоби забезпечення інформаційної безпеки, розробляти та експлуатувати спеціальне програмне забезпечення захисту інформаційних ресурсів об’єктів критичної інформаційної інфраструктури.
- Здатність до аналізу та функціонального моделювання бізнес-процесів, побудови і практичного застосування функціональних моделей організаційно-економічних і виробничо-технічних систем, методів оцінювання ризиків проєктування ІС, синтезу складних систем на засадах використання їх комп’ютерної моделі.
- Здатність реалізовувати високопродуктивні обчислення на основі хмарних сервісів і технологій, паралельних і розподілених обчислень при розробці та експлуатації розподілених систем паралельної обробки інформації.